Üsküdar Konut Projeleri

Çamlıca'da Mesa

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Şehrin Zirvesinde Ferah ve Konforlu Yaşam

Antteras

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Boğaza Komşu Hayatlar

The Address Residence

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Emaar Square İmzasıyla Yeni Bir Hayat

Nest Çengelköy

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Çengelköy'deki Yuvanızda Hayat Başlıyor

Emaar Square

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Anadolu Yakası’nın Yeni Yıldızı 

Ofton Kandilli

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Hayalinizdeki Yaşam Ofton Kandilli'de

Barbaros Konutları

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Üsküdar'a Yeni Bir İmza

Pırlanta Çamlıca

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Şehrin Kalbindeki Ayrıcalık

Çengelköy Park Evleri

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Huzur Hayatınıza Eşlik Edecek

Nazenin Konakları

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Geleneksel ve Doğal Nazenin Konakları

Validebağ Konakları

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Koşuyolu'nda Konak Yaşamı...


Üsküdar Konut Projeleri Hakkında

İstanbul Anadolu Yakası'nın en güzel ilçelerinden biri olan Üsküdar, kuzeyden Beykoz, kuzeydoğudan Ümraniye, doğudan Ataşehir, güneyden Kadıköy ilçeleri ve batıdan İstanbul Boğazı ile çevrilidir.

33 mahalleden oluşan Üsküdar İlçesinin nüfusu, 2014 ADNKS verilerine göre 534.970 kişi olarak tespit edilmiştir. 1926 yılına kadar il statüsünde olan Üsküdar aynı yıl yapılan yasal düzenlemeyle ilçe statüsüne getirilip İstanbul'a bağlanmıştır. 1930'da Kadıköy ve Beykoz'un, 1987'de Ümraniye'nin Üsküdar'dan ayrılarak ilçe olmaları, 2008'de de Örnek, Esatpaşa ve Fetih mahallelerinin Ataşehir ilçesine bağlanmasıyla bugünkü sınırlarına ulaşmıştır.İstanbul'un doğuda ve kuzeyde Kartal, batıda Ümraniye ve Kadıköy ilçeleri, güneyde Marmara Denizi ile çevrili olan Maltepe ilçesi, Türkiye'nin işlenmiş en büyük sahillerinden birine sahiptir.

Birçok lüks projenin yer aldığı Üsküdar, yapım aşamasında olan ve yapımı planlanan birçok yeni projeye de ev sahipliği yapacaktır. Projelerin çoğalmasıyla da yeni yaşam alanlarının oluştuğu Üsküdar, İstanbul'un yüzde 40 - 50 prim yapan ilçelerinden biri olmuştur.

Teknik ve sosyal donatılarıyla eksiksiz Üsküdar konut projeleri, ileri inşaat teknolojileri ve estetik kaygıyı ön planda tutan yaklaşımla inşa edilmiştir. Üskudar'daki yeni projelerin hepsinde AVM, güvenlik, spor alanları, çocuk oyun parkları ve havuz, yürüyüş parkuru gibi sosyal donatılar mevcuttur.

ÜSKÜDAR EV FİYATLARI

Üsküdar ev fiyatları, 2+1 daireler ve son 12 yıl ölçü alındığında yüzde 280 oranında artış göstermiştir. 2003 yılında 110 bin TL olan bir konut, günümüz itibariyle 419 bin TL'ye yükselmiştir.

ÜSKÜDAR KİRA FİYATLARI

Üsküdar ilçesinde ev kiraları da yine 2+1 daireler ve son 12 yıl baz alındığında yüzde 342 oranında artmıştır. Buna göre 2003 yılında ortalama 388 TL civarı olan kira fiyatları, 2016 itibariyle bin 500 - bin 700 TL'ye ulaşmıştır.

ÜSKÜDAR ULAŞIM

İstanbul'un birçok noktasından Üsküdar'a ulaşım, İETT, özel halk otobüsü hatları, minibüsler, denizyolu ile sağlanabilmektedir. İstanbul Boğazı kıyısındaki bazı iskelelerle (Üsküdar, Kuzguncuk, Beylerbeyi, Çengelköy, Kandilli) karşı kıyıdaki belli iskeleler arasında (Üsküdar-Eminönü) şehir hatları vapurlarıyla tarifeli seferler gerçekleştirilmektedir. Türkiye'nin en önemli ulaşım aksı ve projesi Marmaray'la da Üsküdar'a ulaşım sağlanmaktadır.