Silivri Konut Projeleri

Atabek Konutları

İSTANBUL / SİLİVRİ

Silivri'nin Yeni Yaşam Merkezi

Saral Life

İSTANBUL / SİLİVRİ

Saral Life'ta Rüyalar Gerçeğe Dönüşüyor

Oasis Rezidans

İSTANBUL / SİLİVRİ

Hayalleriniz Gerçek Oluyor

Saral 107

İSTANBUL / SİLİVRİ

Aile Hayatını Doyasıya Yaşayacaksınız...

Asmaaltı Konakları

İSTANBUL / SİLİVRİ

Silivri'nin Yeni Yüzü Asmaaltı Konakları


Silivri Konut Projeleri Hakkında

Silivri ilçesi, İstanbul’un Avrupa Yakası bölgesinde yer alan, batısında Çorlu ve Marmara Ereğlisi, doğusunda Büyükçekmece, kuzeyinde Çatalca, güneyinde ise Marmara Denizi’nin çevrelediği bir alandadır.  Yüz ölçümü yaklaşık 760 kilometre olan Silivri bölgesinin Marmara Denizi'ne olan kıyılarının uzunluğu 45 kilometreye ulaşmaktadır.

Giderek gelişmekte olan bir bölge olma özelliği gösteren Silivri’de birçok konut projesi yer almaktadır. İçerisinde 20’ye yakın markalı konut projesi barındıran Silivri bölgesinin sosyoekonomik durumu analiz edildiğinde bölgenin C+ olarak nitelendirilen alt gelir seviyesinde olduğu görülmektedir. Silivri konut projeleri sayesinde bölgede satın alınan konutların ise 21 yıllık amortisman süresine sahip olduğu belirlenmiştir.

SİLİVRİ EV FİYATLARI

Silivri ev fiyatları açısından bölgeye baktığımızda ilçede yer alan 2+1 tipindeki 100 metrekare alana sahip dairelerinde fiyatlar son 12 yılda yüzde 201 oranında bir artış göstermiştir. 2003 yılında 67 bin lira seviyesinde seyreden Silivri ev fiyatları kısa bir gerilemenin ardından 2010 yılında tekrar yükselişe geçerek 2016 yılının son çeyreğinde 202 bin lira bandına kadar gelmiştir.

SİLİVRİ KİRA FİYATLARI

Silivri kira fiyatları da yine yıllara oranla artış göstererek 100 metrekare alana sahip 2+1 daireler için yüzde 214 oranında bir artış göstermiştir. Bölgede bulunan konutların kira fiyatları 2003 yılında 255 TL seviyesinde iken 2016 yılında ortalama 800 TL seviyesine ulaşmıştır.

SİLİVRİ ULAŞIM

İstanbul'a 67 km uzaklıkta bulunan Silivri ilçesine İstanbul Otogarı’ndan nerdeyse günün her saati otobüs bulmak mümkündür.

Hem kara, hem deniz hem demiryolu hem de Çorlu'da bulunan havaalanına kadar hava yoluyla ulaşımın mümkün olduğu Silivri ilçesine ulaşım dolmuşlar ile de kolayca yapılmaktadır. Bölgeye araç ile gitmek istenildiğinde ise TEM ve E–5 karayollarını kullanarak yaklaşık bir saatte ulaşmak mümkündür.