Çekmeköy Konut Projeleri

Terrace Koru

İSTANBUL / ÇEKMEKÖY

Doğal ve Şehirli Yaşam...

Çizmeci Metropark

İSTANBUL / ÇEKMEKÖY

Çizmeci Metropark

City Ambiance

İSTANBUL / ÇEKMEKÖY

City Ambiance Yeni Yaşam Alanınız


Çekmeköy Konut Projeleri Hakkında

Kuzeybatısında Beykoz, kuzeydoğusunda Şile, güneybatısında Ümraniye, güneydoğusunda ise Sancaktepe yer alan İstanbul'un ilçesi Çekmeköy'de birçok konut projesi yer almaktadır. Yeni konut projelerinin çoğalmasıyla birlikte Çekmeköy'de birçok kaliteli yaşam alanı oluşturmuştur.

Çekmeköy'de hayata geçirilen birçok konut projesi, teknik ve sosyal donatılarla farklı ihtiyaçlara cevap verecek yaşam alanları olarak tasarlanmıştır. Günümüz teknoloji ve tasarım anlayışı ile geliştirilen projeler, güvenliği, havuzu, spor alanları ile aileniz ve sevdiklerinizle birlikte güvenli ve sağlıklı bir yaşam sunmaktadır.

Çekmeköy'de 80 civarı markalı konut, 20'ye yakın rezidans projesi ve birkaç tane daha ofis projesi bulunmaktadır.

ÇEKMEKÖY ULAŞIM

Lokasyonu ile dikkat çeken Çekmeköy'e ulaşım da Şile yolundan kesintisiz Üsküdar ve Kadıköy’e giden sarı dolmuş hatlarıyla sağlandığı gibi Çekmeköy’den Topkapı'ya, Çekmeköy’den Kabataş’a kesintisiz ulaşım sağlayan otobüsler bulunmaktadır. Çekmeköylülerin İl içi seyehatlarını sağlayacak İETT hatları da mevcuttur.

ÇEKMEKÖY EV FİYATLARI

Çekmeköy'de konut fiyatları(2+1) ise son 12 yılda yüzde 260 oranında artış gösterirken, 2003 yılında 80 bin civarı olan Çekmeköy satılık konut fiyatları, 5 yıllık bir süreçte 130 bin liraya kadar yükselmiştir. 2019 yılında düşüş gösteren konut fiyatları 100 bin TL seviyesine gerilerken, 2016 yılının son çeyreğinde 280 bin seviyesine ulaşmıştır.

ÇEKMEKÖY EV KİRALARI

Yine 2+1 ölçü alındığında Çekmeköy kiralık ev fiyatları 12 yıllık süre zarfında yüzde 181 oranında artış gösterirken, 2003 yılında 350 - 400 lira seviyesindeki bedeller 2008 itibariyle 800 - 900 TL seviyesine yükselmiştir. 2009 - 2010 arası düşüş gösteren kira fiyatları, günümüzde ise bin - bin 100 TL'yi görmüştür.