Ataşehir Konut Projeleri

Canan Business

İSTANBUL / ATAŞEHİR

Hayatınıza Değer Katmaya Hazır Mısınız?

Egal İstanbul

İSTANBUL / ATAŞEHİR

Hayalleriniz Burada Yükseliyor

Marmarams

İSTANBUL / ATAŞEHİR

Yedi Kat Güzel Hayat...

Nidapark Yenisahra

İSTANBUL / ATAŞEHİR

Yenisahra'da A Plus Bir Yaşama Hazır Olun

Nestiva Ataşehir

İSTANBUL / ATAŞEHİR

Bu Proje Size İyi Gelecek

Aram Deluxe

İSTANBUL / ATAŞEHİR

Aram Deluxe Konforun Yeni Adresi

Metropol İstanbul

İSTANBUL / ATAŞEHİR

Yedi Tepeli Şehrin Zirvesi


Ataşehir Konut Projeleri Hakkında

İstanbul Anadolu yakasında Kadıköy, Ümraniye ve Üsküdar'dan bâzı mahallelerin içine katılmasıyla ilçe statüsü kazanan Ataşehir, inşaat sektörünün gelişmesiyle birlikte birçok modern ve yeni projeye ev sahipliği yapmıştır.

Sektörün, alt sektörleriyle birlikte kat ettiği mesafeyi en iyi gösteren bölgelerden biri olarak karşımıza çıkan Ataşehir'de yeni inşaat projelerinin sayılarının artması birçok kaliteli yaşam alanın oluşmasını da beraberinde getirmiştir. Kusursuz teknik donatılarla hayatı kolaylaştıran dokunuşların yer aldığı projeler, genel olarak bakıldığında güvenliği, havuzu, spor alanları, yürüyüş parkurları ve spor salonlarıyla sevdiklerinizle birlikte huzurlu ve sağlıklı bir yaşam vaat eden çalışmalardır.

Ataşehir konut projeleri, farklı ithiyaçlara cevap verebilen konseptte tasarlanmış projelerdir. Yine farklı büyüklükte, donanımları ve altyapısıyla ofis, lüks otelleri aratmayacak hizmetleri ile konforlu bir yaşam sunan rezidans projeleri de Ataşehir'de yer almaktadır.

Birçok markalı konutun yer aldığı Ataşehir'de yeni konut projeleri, en yeni ofis projeleri ve en yeni rezidans projelerinin fiyatları da özelliklerine göre farklılık göstermektedir.

ATAŞEHİR EV FİYATLARI

Bölgede 2+1 şeklinde dizayn edilmiş baz alındığında konut fiyatlarında son 12 yılda yüzde 226 artış göstermiştir. 12 yıl önce 130 bin TL civarı olan Ataşehir satılık konut fiyatları, 2016 yılının son çeyreği itibariyle 450 bin TL seviyelerine yükselmiştir.

ATAŞEHİR KİRA FİYATLARI

Ataşehir’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire konut kira fiyatlarında, son 12 yılda yüzde 464'lük artış görülmektedir. 2010 yılından itibaren gösterdiği yükselişi 2016'ya kadar devam ettiren kira artışları Ataşehir kiralık daire fiyatlarını, 2 bin 500 TL seviyelerine çıkarmıştır. 450 TL seviyesine ulaşmıştır.

ATAŞEHİR ULAŞIM

Güneybatısında Kadıköy, batıdan Üsküdar, kuzeyden Ümraniye, doğudan Sancaktepe ve güneydoğudan Maltepe ilçeleriyle çevrili olan Ataşehir'e ulaşım ağı çok gelişmiştir. Topraklarında Fenerbahçe Ülker Sports Arena'yı barındıran Ataşehir'den iki köprüye de ulaşım çok rahattır.

Kadıköy'den Ataşehir'e ulaşımda ise İETT'nin 13, 13AB, 14ŞB, 16M, 19E, 19M, 256, 8M, 10A, 10E ve 20E hatları kullanılabilmektedir. Üsküdar'a ise karşılıklı minibüs hatlarıyla ulaşılırken, İETT'ye bağlı 16M hattı da bu güzergahta yolcu taşımaktadır. İstanbul'un kalbi sayılan noktalardan Taksim'e dolmuş seferleri mevcuttur.